Російсько-окупаційні війська продовжують вести провокаційні обстріли позицій українських захисників, з метою подальшого звинувачення у порушенні режиму припинення вогню. Протягом минулої доби, 29 березня, в районі проведення операції Об’єднаних сил збройні формування Російської Федерації 7 разів порушили режим припинення вогню.

Про це повідомляє прес-центр ООС.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угрупування «Північ», поруч містечка ЗАЙЦЕВЕ, ворог відкривав вогонь із заборонених Мінськими домовленостями мінометів калібру 82 мм, а поблизу СВІТЛОДАРСЬКА – з гранатометів різних систем та великокаліберних кулеметів. В районі відповідальності оперативно-тактичного угрупування «Схід», у передмісті населених пунктів ШИРОКИНЕ, МАР’ЇНКА та СТАРОГНАТІВКА противник відкривав вогонь у бік позицій українських захисників із гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї. Бойових втрат серед наших військових немає.

Українська сторона СЦКК повідомляє про грубі порушення з боку збройних формувань Російської Федерації на непідконтрольній території. Напередодні засідання Тристоронньої контактної групи російськими найманцями здійснено низку провокацій уздовж усієї лінії розмежування. З настанням сприятливих погодних умов, окупанти активізували роботу з дообладнання старих та облаштування нових оборонних позицій. 29 березня зафіксовано три таких випадки: в районі Донецького аеропорту, поблизу населених пунктів МАР’ЇНКА та ЗАЙЦЕВЕ. Наголошуємо, Збройні Сили України неухильно дотримуються досягнутих домовленостей щодо припинення вогню та є послідовними у виконанні взятих на себе зобов’язань.

Станом на 7 годину ранку, 30 березня, обстрілів не зафіксовано. Українські військовослужбовці і надалі контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил та дотримуються режиму припинення вогню.

Відео: Телеканал Донеччина TV
Ранковий церемоніал вшанування загиблих українських героїв 29 березня 2021 року
Українська сторона СЦКК і надалі максимально швидко реагує на заявки підприємств про забезпечення гарантій безпеки при проведенні робіт вздовж лінії розмежування.

Протягом минулого тижня від керівників підприємств та органів місцевого самоврядування, розташованих на підконтрольній Уряду України території та тимчасово окупованих територіях, до Української сторони СЦКК надійшло 12 заявок на отримання гарантій безпеки та забезпечення дотримання режиму припинення вогню при проведенні ремонтно-відновлювальних робіт на об’єктах цивільної інфраструктури регіону.

На підконтрольній території, контроль за дотриманням наданих гарантій безпеки та режиму припинення вогню забезпечують представники Української сторони СЦКК. Перед початком робіт, обстеження шляхів під’їзду та ділянки робіт на предмет наявності вибухонебезпечних пристроїв здійснюють представники ДСНС.

Минулого тижня, як і раніше, задля своєчасного виявлення пошкоджень та запобіганню руйнування дамби в районі населеного пункту Новгородське Донецької області, виконано обстеження шламонакопичувачів І та ІІІ черги Фенольного заводу. Також, з метою дотримання екологічної безпеки довкілля, виконується забір та хімічний аналіз ґрунтових вод. В районі несеного пункту Оленівка, Донецької області проведено аварійно-відновлювальні роботи водогону.

Також було забезпечено виконання значного об’єму ремонтно-відновлювальних робіт на залізниці. Поблизу населених пунктів Вільхове та Попасна Луганської області, виконано роботи з поточного обслуговування колії та споруд залізничного господарства. Перевірено цілісність та справність контактних мереж та пристроїв в районі населених пунктів Новгородське, Новоселівка, Троїцьке, Новобахмутівка та Верхньоторецьке Донецької області.

Надалі пріоритетними залишаються контроль за дотриманням наданих гарантій безпеки при пересуванні персоналу та вантажів для належного функціонування донецької фільтрувальної станції. Продовжується будівництво автомобільного мосту на дорозі Харків – Дебальцево поблизу населеного пункту Роти.

Завершуються масштабні роботи з будівництва та запуску в експлуатацію нового колектору поблизу села Доломітне. 25 березня 2021 року під час проведення робіт на цьому об’єкті, сталася непередбачувана ситуація, яка вимагала від офіцерів Української сторони СЦКК, що координували режим припинення вогню, негайних та рішучих дій для збереження життя та здоров’я цивільних працівників бригади.

Під час виконання робіт в очисному колекторі стався викид аміачного газу. Протягом кількох хвилин, двоє робітників ПрАТ «Бахмутський Аграрний Союз», вдихнувши випари небезпечного газу, втратили свідомість. Завдяки швидким діям офіцерів мобільної групи, робітників евакуювали з очисного колектору, привели до свідомості, надали першу медичну допомогу та за допомогою військових медиків максимально швидко направили у медичний заклад. Наголошуємо, що контроль за дотриманням наданих гарантій безпеки та режиму припинення вогню представники Української сторони СЦКК здійснюють безпосередньо на місці робіт.

Відео: ВТУ
Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: