Збройні формування Російської Федерації й надалі ігнорують режим припинення вогню та обстрілюють позиції підрозділів Об’єднаних сил. Протягом минулої доби, 19 травня, в районі проведення операції Об’єднаних сил було зафіксовано 1 порушення режиму припинення вогню.

Про це повідомляє прес-центр Міноборони.

Біля ТАЛАКІВКИ противник відкривав вогонь із підствольних гранатометів. Станом на 7 годину ранку, 20 травня, зафіксовано 1 порушення режиму припинення вогню. Поблизу АВДІЇВКИ окупанти відкривали вогонь зі станкових протитанкових гранатометів. Бойових втрат внаслідок ворожого вогню немає. Про дії збройних формувань Російської Федерації Українська сторона СЦКК повідомила представників ОБСЄ. Українські військовослужбовці і надалі контролюють ситуацію в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Відео: Центральне ОТО НГУ
Українська сторона СЦКК повідомляє про використання окупантами практики ведення провокаційного вогню з житлових кварталів населених пунктів на тимчасово окупованій території України

Не зважаючи на те, що такі дії суперечать нормам Міжнародного гуманітарного права, наражають на небезпеку як мирних мешканців та несуть загрозу руйнування критичних об’єктів інфраструктури, найманці країни-агресора цинічно нехтують нормами важливої міжнародної угоди.

Зокрема, увечері 17 травня, збройні формування РФ здійснили обстріл позицій підрозділів Збройних Сил України у районі населеного пункту Піски з мінометів калібру 82 та 120 мм безпосередньо з житлових кварталів Донецька та його передмістя. В якості місць вогневих позицій для мінометів, окупанти обрали майданчики та двори поруч з житловими будинками, а один з мінометів розташували у безпосередній близькості від Донецької Міської клінічної лікарні №21.

Метою дій проросійських найманців було провокування підрозділів Збройних Сил України на відкриття вогню у відповідь. Водночас, обстріли з боку окупантів, супроводжувалися фейковими інтенсивними інформаційними “вкидами” зі звинуваченнями в обстрілах українських військових.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: