Дмитро Кулеба та Жозеп Боррель відвідали контрольно-пропускний пункт в’їзду-виїзду у Станиці Луганській та оглянули Центр надання адміністративних послуг Станично-Луганської районної державної адміністрації.

Про це повідомляє прес-центр Міністерства закордонних справ України.

Високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки ознайомився із безпековою та гуманітарною ситуацією в регіоні, зокрема отримав детальний брифінг від заступника командувача Операції об’єднаних сил щодо системних порушень Мінських домовленостей з боку РФ.

«Пан Боррель зміг на власні очі побачити і відчути руйнівні наслідки конфлікту, а також зусилля України для припинення цієї війни і для полегшення життя громадян по обидва боки лінії розмежування», — наголосив міністр. 

Міністр висловив вдячність главі дипломатії ЄС за непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, а також втілення комплексного пакету стримування РФ від подальшої агресії.

«Зараз перед Україною і Європейським Союзом стоїть одна задача: дипломатичними засобами сприяти деескалації ситуації і тому факту, щоб Москва знизила напругу та відмовилася від своїх агресивних намірів», — заявив він. 

Глава української дипломатії наголосив, що одним із ключових елементів пакету стримування є підготовка нових болючих санкцій щодо Росії.

«Україна і Європейський Союз єдині в тому, що Росія не має права ділити Європу на зони впливу і визначати, куди, як, коли може розширюватися Європейський Союз і який характер відносин буде між Україною та Європейським Союзом. Це відносини виключно Києва та Брюсселя і Москва не має в цьому жодного права голосу»,— підкреслив міністр.

Глава МЗС України висловив вдячність Європейському Союзу і Жозепу Боррелю особисто за підтримку України у цій безпековій ситуації та підтримку амбітної програми реформ, яку втілює наша держава. 

Дмитро Кулеба звернув увагу на практичну допомогу у зміцненні безпеки України, яку надає ЄС. Він нагадав, що нещодавно Євросоюз долучив Україну до Європейського фонду миру, у рамках якого 31 млн євро підуть на зміцнення спроможностей Збройних Сил України

«Ця підтримка спрямована на зміцнення здатності України захищати себе, оскільки Україна віддана дипломатії і виконанню Мінських домовленостей та політико-дипломатичному врегулюванню конфлікту»,— підкреслив він.

Міністр окремо подякував Європейському Союзу та його державам-членам за гуманітарну допомогу та підтримку, яка надається регіонам, постраждалим внаслідок агресії Російської Федерації, відзначивши спільні зусилля з відновлення та розбудови інфраструктури регіону та боротьби з пандемією COVID-19.

«ЄС стоїть пліч-о-пліч з Україною у протидії агресивній політиці Росії», — підсумував міністр Дмитро Кулеба.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: