Російська пропаганда проникла у всі сфери життя. Ви можете не дивитись телевізор або взагалі не цікавитись політикою, але це ще не означає, що ви захищені від впливу Кремля та маніпуляцій російських пропагандистів. Спортивні змагання, концерти та виступи різних артистів, а тепер і мода стали частиною масштабної пропаганди РФ.

Отож, нещодавно відомий у світі моди журнал Elle, а конкретно російський Elle, опублікував жовтневий номер  присвячений “Дружбі народів”. 

“Зустрічайте жовтневий ELLE і відразу 25 обкладинках. У цьому номері ми відзняли історії у 25 різних точках Росії та колишнього СРСР з місцевими моделями та фотографами, розповіли про 25 різних культур і народів (іноді навіть на їх мові). На обкладинках дівчини з України, з Грузії, Башкирії, Вірменії, Азербайджану, Литви, Якутії, Узбекистану, Казахстану, Дагестану, Білорусі, Абхазії та ще багатьох-багатьох інших місць. Протягом декількох днів ми опублікуємо всі обкладинки нового номера, stay tuned! Сьогодні представляємо вам Молдову. Жовтневий ELLE вже в продажу”, – написано в публікації журналу в Instagram.

Ми вирішили дослідити цю тему та розібратися з тим, що саме не так у цьому проєкті та чому звичайна, з першого погляду, фотосесія, має великий політичний вплив та діє, як пропаганда від Росії.

Україна

Для зйомок української обкладинки були використані речі з колекцій українських дизайнерок Світлани Бевзи та Лілії Літковської. В коментарі НВ, представники Світлани Бевза повідомили, що вона не брала участі в проєкті “Дружба народів” для Elle Russia. А речі для зйомки взяли український фотограф Назар Чорний і стилістка Юлія Захарова.

Реакція українських користувачів у соц.мережах була миттєва. Сотні негативних коментарів, пов’язаних з війною на сході України та окупацією Криму.

Справедливо, що людей обурює такий “проєкт”, який ніяк не можна назвати аполітичним. Розмови про “дружбу країн”, “один народ” та “ми всі брати” щодня лунають з федеральних телеканалів окупанта. Тому такі історії не можна трактувати інакше, як політична пропаганда та маніпуляція.

Зйомка, як повідомляють українські ЗМІ, проходила в Умані. Дивно звичайно, могли б і в Донецьк чи Луганськ заїхати.

Грузія

Абхазія це частина Грузії, яку Росія окупувала у 2008 році. І тільки згадка її, як окремої країни, вже викликає запитання. До речі про це нагадали в коментарях і користувачі з Грузії. 

Молдова

У публікації згадується футбольна команда Шериф, що з Тирасполя. Цікаво, а чому саме це клуб? Чому саме з цього міста? Все дуже просто, бо ж Тирасполь з 1990 столицею самопроголошеної невизнаної держави Придністровської Молдавської Республіки. А, як відомо, ця невизнана республіка виникла не сама по собі, а при великій підтримці Росії та їх армії.

Позиція

Головний редактор журналу Катерина Мухіна стверджує, що політичного контексту немає. 

“Сьогодні у світі так багато ненависті та складних політичних відносин. І тому цей номер нам хотілося зробити тільки про красу – народу, краю, місцевих традицій. І нам шкода, що в нашій роботі хтось бачить політичний контекст, – його там немає”, — відповіла вона редактору моди BURO під постом з української обкладинкою.

Цікаво, що не зважаючи на відкриту критику та конфлікт, публікації з соц.мереж ніхто не видаляє. Є запитання також до українських громадян, котрі знали для чого та кого вони готують зйомку або надають речі. Сподіваємося, що скоро почнуть з’являтись заяви з проясненням своєї позиції.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: