У 2020 році 430 прикордонників з усієї України завершили навчання у Кінологічному навчальному центрі Держприкордонслужби – єдиному в Україні, де навчають кінологів та чотирилапих охоронців державного кордону.

Про це повідомляє прес-центр МВС.

Серед випускників 125 строковиків-кінологів, які вже стоять на варті державних  рубежів у парі з чотирилапими помічниками. Також на базі центру пройшли підготовку 9 представників інших правоохоронних органів, зокрема УДО України та ВСП Збройних сил України. А ще виростили та підготували для служби на кордоні 58 цуценят.

Підготовка службових собак здійснюється за двома напрямами. Спеціальні службові собаки – вміло і безпомилково виявляють зброю, вибухонебезпечні речовини, наркотичні засоби та віднедавна і тютюнові вироби. Розшукові службові собаки – допомагають виявляти та затримувати порушників, як в пунктах пропуску, так і на зеленій ділянці кордону. Такі чотирилапі помічники здатні виявити порушника у транспортних засобах і вантажах та йти по сліду десятки кілометрів.

Пошук зброї та наркотиків, затримання правопорушників – усе це справа чотирилапих охоронців, без яких неможливо уявити щоденну службу на кордоні. Адже собака – це не лише напарник по службі, це вірний друг та надійний помічник.

Відео: ДПС
Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: