25 червня організація UKRAINEPRIDE влаштує рейв-протест, щоб привернути увагу до безпеки представників ЛГБТ+ та натиску поліції на арт-простори та електронну сцену України.

Про це повідомляє онлайн-медіа СЛУХ.

Захід отримав назву «РЕЙВАХ ПРАЙД» — слово «рейвах» походить із ідишу й означає шум, галас, метушню. За словами організаторів, вони хочуть привернути увагу до бездіяльності влади у відношенні ЛГБТК+ спільноти та рейди поліції на заклади Closer, Otel’ та Keller Bar.

На рейві виступатимуть українські діджеї Kichi Kazuko та OLHA, b2b-сети виконають Omon Breaker з Zagorui та Gael з Katro Zauber, а також зіграє електронний виконавець грецького походження Stef Mendesidis. Протест почнеться о 16:00 та триватиме до 22:00.

«Наша влада добре навчилася удавати, що не помічає проблему, тому приходиться дати шуму, щоб привернути до себе увагу. Формат не новий і ним ще декілька років тому успішно користувалися у Тбілісі, щоб привернути увагу до неправомірних і брутальних рейдів силовиків у нічні клуби міста. Зараз маємо схожу ситуацію у Києві, тільки київський етап розквіту техно-сцени ще й тісно переплівся з розквітом квір-культури, тому ми вирішили поєднати корисне з приємним і гарним. РЕЙВАХ ПРАЙД ми плануємо проводити мінімум раз на рік у форматі креативного протесту і, можливо, декілька разів протягом року в форматі закритого івенту», — розповіла для СЛУХ Софія Лапіна, засновниця організації UKRAINEPRIDE.

UKRAINEPRIDE — громадська організація, створена у 2021 році правозахисницею і ЛГБТ+ активісткою Софією Лапіною та режисером, кліпмейкером і ЛГБТК+ активістом Юрієм Двіжоном. Метою організації є розвиток квір-руху та квір-культури в Україні, пошук нових форматів активізму, творчих колаборацій та креативного протесту. За словами творців, наразі UKRAINEPRIDE запланував декілька проєктів на перетині вуличної та андеграунд-культури, шоу-бізнесу, мистецтва та правової просвіти.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: