Продовжується гасіння лісової пожежі, що виникла 6 липня поблизу с. Осколонівка у Новоайдарському районі Луганської області та через сильний поривчастий вітер (до 20 м/с) змінних напрямків поширилась на хвойні лісові квартали поблизу сіл Капітанове та Воронове, а також на територію села Смолянинове.

Про це повідомляє прес-центр ДСНС.

Станом на 08:00 9 липня на території Новоайдарського району продовжується гасіння окремих осередків горіння лісової підстилки на території Борівського (квартали 21, 23), Капітанівського (квартали 80, 103) та Охтирського (квартали 41, 51) лісництв. З початку робіт силами ДСНС евакуйовано з житлових будинків с. Смолянинове та дачного кооперативу «Вовче озеро» 30 осіб (з них 13 дітей) та 30 осіб відселено. Внаслідок пожежі вогнем знищено 23 та пошкоджено 36 житлових будинків в с. Смолянинове та знищено 80 дачних будинків кооперативу “Вовче озеро”.

Внаслідок пожежі підтверджено загибель 5 осіб та 34 особи (з них 15 дітей) було госпіталізовано. За медичною допомогою до лікарні зверталася 71 особа. Орієнтовна площа пройдена вогнем складає близько 5 тис. га. До гасіння залучено 1 тис. 494 чол. та 293 од. тех., з них від ДСНС 736 чол. о/с та 146 од. техніки (в тому числі 2 літаки АН-32П, якими 8 липня здійснено 2 скиди – 16 т води).

На місці пожежі розгорнуто оперативний штаб, пункт життєзабезпечення, працює оперативна група ДСНС.

На боротьбу зі стихією поряд з фахівцями ДСНС встали військовослужбовці Збройних Сил України зі складу Об’єднаних сил. До гасіння пожеж залучено більше 400 чоловік особового складу, важка інженерна техніка, автомобільний транспорт для підвозу води. На поготові в районах стихії лікарсько сестринські бригади з евакуаційною медичною технікою.

За рішенням Командувача Об’єднаних сил генерал-лейтенанта Володимира Кравченка були залучені екіпажі безпілотних літальних апаратів, які на початковому періоді стихії відіграли дуже важливу і своєчасну функцію, встановивши чіткі межі районів пожеж, напрямки просування і розповсюдження осередків вогню.

Підрозділи Збройних Сил України зі складу Об’єднаних сил й надалі продовжують долучатися до ліквідації пожежі та допомагати місцевому населенню яке опинилося в епіцентрі стихії.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: