У заключний день юніорського чемпіонату Європи з легкої атлетики, який 15-18 липня відбувався в Таллінні, стрибун з жердиною Олександр Онуфрієв на 14 сантиметрів поліпшив особистий рекорд і виграв бронзову медаль.

Про це повідомляє прес-центр ФЛАУ.

Онуфрієв приїхав у Таллінн, маючи в активі 5.30 метрів, але впродовж змагань кілька разів поліпшував особистий рекорд. Спочатку українець з третьої спроби стрибнув на 5.34 м, потім з першої подолав 5.39 і на завершення з другого разу перелетів планку на висоті 5.44 м. Додавши до особистого рекорду 14 сантиметрів, Онуфрієв виграв бронзову медаль. Срібному призеру Матвєю Волкову з Білорусі Олександр поступився лише за спробами.

«Коли їхав у Таллінн, мріяв про медаль, але це наче сон! У нас були хороші змагання, от тільки про вітер цього не скажеш. Я поліпшив особистий рекорд, а отже, зумів підійти до чемпіонату в найкращій формі й продемонструвати її. Медаль буде важливою віхою моєї кар’єри. Я гордий стояти на п’єдесталі з такими суперниками», – сказав Онуфрієв у коментарі організаторам.

Нікіта Строгалєв на п’ять сантиметрів поліпшив особистий рекорд і з результатом 5.15 метрів посів шосте місце. Переміг француз Антоні Аміраті (5.64 м). Марія Горєлова двічі за фінал стрибнула на позначку 6.44 м і посіла з цим результатом п’яте місце. Перемогла й очолила світовий топлист сезону U20 шведка Майя Аскаг (6.80 м).

Еріка Лукач у першій спробі метнула спис на 51.61 м, після чого виконала спробу з заступом і через травму коліна була змушена відмовитися від подальших змагань. Про те, коли атлетка зможе повернутися до виступів і тренувань, буде відомо після огляду лікарів і встановлення точного діагнозу. Лукач шоста. Перемогла лідерка світового сезону U20 гречанка Еліна Ценгко (61.18 м). Жіноча естафетна команда 4х400 метрів у складі Анни Орлової, Світлани Жульжик, Надії Стецюк і Тетяни Харащук посіла шосте місце у фіналі (3:40.04 хв). Перемогли з найкращим результатом юніорського сезону в світі німкені (3:35.38 хв).

За підсумками чемпіонату Україна з трьома нагородами (по одній золотій, срібній і бронзовій) посіла 14-те місце в медальній таблиці. Нагадаємо, напередодні золото з найкращим результатом юніорського сезону в світі виграв метальник списа Артур Фельфнер, а Світлана Жульжик стала срібною призеркою з бігу на 800 метрів.

Українська команда повертається у понеділок, 19 липня, о 14:45 рейсом з Таллінна в аеропорт «Київ» (Жуляни). Запрошуємо всіх зустріти наших спортсменів і тренерів.