У середу, 20 жовтня 2021 року, о 19.30 у церкві Святого Маркуса в Кемніці (Німеччина) під час святкового концерту Молодіжному симфонічному оркестру України/YsOU вручили премію Саксонського Моцартівського товариства Mozartpreis 2021.

Про це повідомляє засновниця та керівниця орекстру Оксана Линів.

Вручення провела д -р. Габріелє Рамзауер, директорка архіву Моцартів в Зальцбурзі та директорка музеїв Моцарта Міжнародної фундації Моцартеум Зальцбург. Премію урочисто передала міністерка культури Саксонії Барбара Клєпш.

У зв’язку з обмеженнями через пандемію, Молодіжний симфонічний оркестр України не зміг виступити в Кемніці у повному складі. Та все ж, святковий концерт відбувся за участі музикантів оркестру, які навчаються в Європі.

“На жаль, ми через складні умови пандемії так і не змогли виступити в Кемніці в повному складі. Заплановані симфонічні виступи та зустрічі з німецькою молоддю відкладаються на наступні сезони! Але в концерті-нагороджені таки змогли взяти участь юні музиканти оркестру, які навчаються в Європі. На щастя, відомий український піаніст Антоній Баришевський, який початково мав зіграти з YsOU під керівництвом Оксани Линів другий фортепіанний концерт Франца Ксавера Моцарта, виконав на концерті-нагородженні чудову сольну програму з творами українських композиторів. Крім того, у виконанні трьох учасників оркестру Тараса Зданюка (скрипка) / Анни Макарової (альт) / Анастасії Мякушко (віолончель) прозвучав один з найвідоміших камерних творів В.А.Моцарта Фортепіанний квартет № 1 KV 478. В кінці програми до виступу доєдналися діти проекту 100 Mozart Kinder, передавши символічне музичне вітання через кордони учасникам українського Молодіжного”, – розповідають на своїй сторінці в FaceBook.

Читайте також інші новини

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: