02 грудня на території Олімпійського центру «Конча Заспа» відбулося відкрите тренування збірної України «Ігор Нескорених».

Про це повідомляє invictusgames.in.ua.

«Наше завдання сформувати і реалізувати державну політику реабілітації ветеранів, спорт в цій системі займає велике місце», – сказав Володимир Левчук, заступник міністра у справах ветеранів України, відкриваючи тренування. Він підкреслив, що Ігри нескорених задали високу планку цієї роботи і я радий бачити персональні результати учасників збірної, які демонструють, що для героїв України немає перешкод ні в чому.

«Це цілком реальні плани – приймати в Україні міжнародні змагання Інвіктус», – сказала Оксана Горбач, національний координатор Ігор Нескорених в Україні директор Центру стратегічних комунікацій «Стратком Україна», представляючи перспективи розвитку цього проекту. «Звісно, має бути підготовлена інфраструктура для адаптивних видів спорту, і такий досвід ми вже маємо, – говорить вона, – а наша збірна доводить на особистому прикладі , що ветерани, які пройшли реабілітацію через спорт, стають основою безпечної країни».

«Команда фонду з 2019 року підтримує ветеранський спорт, і дуже показовим є те, що залучення ветеранів у спорт розширюється, ми активно залучаємо регіони, – сказав Тарас Чмут, директор Благодійного фонду «Повернись живим», – кожен відбір збірної охоплює щоразу більшу кількість учасників. І я вірю, що згодом в Україні відбудуться власні спортивні змагання для ветеранів з усього світу».

Оцінюючи спортивний результат учасників збірної, Сергій Конюшок, головний тренер, сказав: «Ми вже жартуємо, що через перенесення змагань, наша збірна стала майже олімпійською. Але це дозволило ветеранам сформувати справді міцну команду. І до змагань в Гаазі кожен з учасників підійде в оптимальній спортивній формі». Під час відкритого тренування одночасно у кількох залах проходили тренування з веслування на тренажерах, пауерліфтингу, стрільби з лука під наглядом тренерів збірної.

«Ми ще не поїхали на змагання, а Інвіктус уже нас змінив, – сказав Володимир Мусяк, ветеран, член збірної України Ігор Нескорених, – я особисто виліз зі своєї мушлі, зрозумів, що я маю багато сил і компетентностей. Спорт розкрив мене людям і світу, бо він не тільки гартує тіло, він відновлює цікавість до життя.»

Журналісти та гості відкритого тренування не лише спостерігали, як учасники збірної виконують справи і тренуються, але і самі взяли участь у процесі тренування на різних локаціях під наглядом тренерів та членів збірної, як то кажуть, спробували свої сили у дисциплінах Інвіктус.

Протягом тренування журналісти також дізнавались про шлях відновлення учасників бойових дій після поранення та роль спортивної реабілітації у цьому процесі. Нагадаємо, що ветерани російсько-української війни, які пройшли відбір у збірну, готуються представити Україну у міжнародних змаганнях в Гаазі.

Тренувальна програма цих, уже п’ятих, зборів дуже насичена. Протягом двох тижнів, з 20 листопада по 02 грудня, інвіктусівці проходять інтенсивну підготовку, відточують техніку в основному для себе виді спорту та кількох додаткових, щоб до змагань підійти у максимальній спортивній формі. Загалом, українські ветерани виступатимуть у таких видах спорту: легка атлетика (біг, штовхання ядра, метання диску), пауерліфтинг, веслування на тренажерах, велоспорт, плавання, баскетбол на візках та стрільба з лука. Міжнародні змагання «Ігри Нескорених», після двох переносів у 2020 та 2021 роках через поширення пандемії COVID-19, відбудуться з 16 по 22 квітня 2022 року у м. Гаага, Нідерланди.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: