Повені, які були спровоковані потужним штормом, затопили сицилійське місто Катанія, загинули щонайменше дві людини. Третій день на півдні Італії вирують люті шторми, в результаті чого дороги в деяких частинах острова Сицилія повністю затопило. На відео з Катанії видно, як вода хлинула вулицями, коли повінь охопила місто.

Про це повідомляє BBC.

Синоптики кажуть, що схід Сицилії охопив рідкісний середземноморський ураган, відомий як Медикане. У вівторок Департамент цивільного захисту Італії оприлюднив найсуворіші погодні умови для частини Сицилії та сусідньої Калабрії. Агентство попередило про потенційну небезпеку для життя та пошкодження майна через сильні дощі, грози та штормовий вітер у цих районах. Вчені стверджують, що саме зміна клімату, спричинена діяльністю людини, створює такі екстремальні погодні явища.

Мер Катанії Сальво Польєзе заявив, що східні частини Сицилії переживають виняткові погодні явища, «безпрецедентні» за своєю інтенсивністю. Посилаючись на «серйозність ситуації», мер наказав закрити всі підприємства в Катанії, крім основних послуг, до півночі вівторка.

«Я закликаю все населення не виходити з дому, окрім екстрених причин, тому що дороги затоплені водою», – написав мер у Facebook.

Італійські ЗМІ повідомили про смерть 53-річного чоловіка, якого знайшли під автомобілем після того, як проливні дощі прокотилися по місту Гравіна на північ від Катанії.

У понеділок було знайдено тіло 67-річного чоловіка. Рятувальники все ще шукають його 54-річну дружину, яку разом із чоловіком занесла повінь в місті Скордія, також поблизу Катанії, у неділю. Дощ затопив історичні частини Катанії, перетворивши вулицю Віа Етнеа на річку, а площі — на озера. Через відключення світла будинки та підприємства залишилися без електрики, а школи в місті та прилеглих містах закриті. Газета La Repubblica повідомляє, що через повінь було евакуйовано людей з лікарні Гарібальді в Катанії.

“Надзвичайна ситуація є надзвичайно критичною і схоже, вона не покращується”, – сказав агентству Reuters речник пожежної служби.

Італійський погодний сайт iLMeteo повідомив, що шторм, як очікується, поступово посилюватиметься протягом тижня, що принесе нові сильні дощі та повені у четвер і п’ятницю.

Відео: YouTube
Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: