Протягом минулої доби, 21 лютого, на переважній більшості ділянок відповідальності частин і підрозділів в районі проведення операції Об’єднаних сил спостерігалася тиша.

Про це повідомляє прес-центр ООС.

Було зафіксовано лише одне порушення режиму припинення вогню. В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Північ», поблизу населеного пункту Світлодарськ російсько-окупаційні війська здійснили кілька прицільних пострілів в бік українських позицій зі снайперської зброї.

Про дії збройних формувань Російської Федерації повідомлено представників ОБСЄ через Українську сторону Спільного центру контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін. Бойових втрат серед особового складу Об’єднаних сил немає. Від початку поточної доби, 22 лютого, обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил контрольована українськими воїнами, порушень з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Відео: ВТУ
У районі проведення операції Об’єднаних сил виконують завдання й інші складові сил оборони.

Так, минулої доби, 21 лютого, представники Національної поліції України зі складу ОС зафіксували 72 адміністративних правопорушення. Підрозділами поліції зведених загонів перевірено 4344 транспортних засоби та 4572 особи. На причетність до збройних формувань Російської Федерації до територіальних підрозділів доставлялись три особи.

Минулої доби через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська» на тимчасово окуповану територію України прослідувало 433 особи, на підконтрольну Україні територію прибуло 1089 осіб.

Відео: ВТУ
У районі ООС гвардійці продовжують роботу на блокпостах

Несення служби на блокпостах є одним з напрямків серед широкого спектру завдань, які гвардійці виконують в районі проведення операції Об’єднаних сил.

У будь-яку пору року, незважаючи на погодні умови та інші фактори, гвардійці цілодобово забезпечують фільтраційні заходи на мобільних та стаціонарних блокпостах в районі проведення ООС. Серед основних завдань таких об’єктів – запобігання несанкціонованого ввезення зброї, боєприпасів, вибухових та наркотичних речовин, виявлення осіб, що підозрюються у співпраці зі збройними формуваннями Російської Федерації, а також злочинців, які перебувають у розшуку тощо.

– У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, авто-, пасажиропотік значно знизився. Це пов’язано, в першу чергу, з обмеженнями через COVID-19, які дещо ускладнюють процедуру перетину КПВВ «Станиця Луганська», – зазначає командир блокпоста у Станично-Луганському районі старший лейтенант Олександр Колодяжний.

Одночасно зі стаціонарними блокпостами у прифронтовому районі працюють мобільні блокпости. Такі рухомі об’єкти являють собою обладнаний броньований автомобіль із озброєним підрозділом на борту. Їх завдання такі самі, як і у стаціонарного, але є свої плюси – можливість швидко змінювати своє місцезнаходження та розгорнутись за декілька хвилин, що збільшує вірогідність припинення незаконного переміщення зброї, боєприпасів, наркотичних речовин та контрабанди.

Під ворожий мінометний обстріл потрапили будинки місцевих жителів

За словами самих гвардійців, найголовніше у роботі мобільного блокпоста – це ефект несподіванки.

– Постійно проводиться моніторинг місцевості на предмет виявлення ймовірних об’їзних шляхів стаціонарних блокпостів, аналізується оперативна обстановка в районі виконання завдань. І, враховуючи всі ці фактори, вже визначаються зони розміщення мобільних блокпостів. Їх місце розгортання має бути несподіваним для правопорушників, які намагаються з різних причин уникнути перевірки, – розповідає офіцер угруповання НГУ в ОТУ «Північ» Олександр Шиняєв.

Після певного часу роботи мобільного блокпоста на одній з ділянок, військовослужбовці змінюють місце розташування та облаштовуються на новому.

З початку року стаціонарними та мобільними блокпостами в районі ООС було перевірено понад 38 тисяч транспортних засобів та понад 54 тисяч громадян. Протягом 2021 року гвардійці затримали 10 осіб, з яких за підозрою у скоєнні кримінального правопорушення – 1 особа, за скоєння адміністративних правопорушень – 10 осіб.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: