Поблизу Котельви на Полтавщині археологи знайшли скляні прикраси. Їх розшукали на Барвінковій горі, що розташована на території історико-культурного заповідника “Більськ”.
Про це повідомляє Суспільне.

Розкопки на території ґрунтового могильника розпочали наприкінці липня, розповів археолог. Тут експедиція віднайшла три скляні прикраси. За словами Дениса Гречка, знахідки – це частина намиста. Їм майже 2 500 років – датовані IV століттям до нашої ери. Нині прикраси досліджують археологи. Після цього їх планують представити в експозиції музею Більського городища.

Більське городище – це укріплене поселення скіфського часу, розташоване поблизу села Більськ Котелевського району. Його датують кінцем VIII– початком III століть до нашої ери. Про це Суспільному повідомив директор історико-культурного заповідника “Більськ” Ігор Корост. Городище складалося з трьох укріплених поселень, об’єднаних фортечною стіною. Його загальна площа – майже 4,5 тисячі гектарів. Деякі дослідники ототожнюють Більське городище з літописним містом Гелон, яке згадував у своїх працях давньогрецький історик Геродот.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: