З 6 по 17 липня 2021 року відбудеться 74-й Міжнародний Каннський кінофестиваль, одна з головних подій світової кіноіндустрії. На фестивалі покажуть дві стрічки від України. В конкурсній програмі “Тиждень критики” буде представлений ігровий фільм режисера та сценариста Елі Ґраппа – “Ольга”, знятий за участі української кінокомпанії Pronto Film. В програмі Спеціальних показів бере участь документальний фільм Сергія Лозниці “Бабин яр. Контекст”  виробництва ATOMS & VOID.

Про це повідомляє Державне агенство України з питань кіно.

Паралельно з фестивальною програмою працюватиме один із найпрестижніших міжнародних кіноринків Marché du Film, на якому Україна вп’ятнадцяте  буде представлена національним павільйоном.

Павільйон за підтримки Державного агентства України з питань кіно організовують КМКФ “Молодість”, Українська Кіноасоціація, Асоціація кіноіндустрії України, Українська Кіноакадемія, кінокомпанія FILM.UA та інші профільні спілки та продюсерські компанії. На фестиваль та кіноринок у Каннах акредитовано майже 40 українських діячів кіногалузі.

“Каннський кінофестиваль має надзвичайно важливе значення для розбудови культурної дипломатії України та розвитку кіновиробництва в країні. Національний павільйон у Каннах має на меті представити потужності України для розвитку міжнародного співробітництва та посилити її імідж як надійного партнера.”, – розповідає голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук

Національний павільйон під традиційним слоганом #UkraineIsYourDestination, покликаний розширити міжнародне співробітництво в аудіовізуальній індустрії України, представивши досягнення у сфері кіно за останній час та потенціал кіновиробництва в цілому. У фокусі уваги Павільйону – останні зміни у законодавстві України, які відкривають нові привабливі можливості співпраці з іноземними кіновиробниками та суттєво розширюють горизонти розвитку міжнародних колаборацій. Вже зараз є прецеденти, які посилюють реноме України як перспективного партнера – у 2020 році на замовлення однієї з найбільших світових стрімінгових платформ Netflix у Києві відбувалися зйомки ігрового повнометражного фільму “The Last Mercenary” у співпраці з компанією Apple Tree Vision. Зараз у розробці перебувають наступні аналогічні проєкти.

Важливим акцентом в роботі Павільйону буде презентація локацій для зйомок в Україні. Зараз зорієнтуватися іноземним партнерам в цьому плані значно легше, адже нещодавно команда Української Кіноасоціації запустила довгоочікуваний онлайн проєкт – маркетплейс портал, який демонструє можливості кіноіндустрії країни – зручний стандартизований онлайн-каталог з інформацією про локації для знімання, переваги та особливості зйомок в Україні. Будь-хто з професіоналів галузі може розмістити на сервісі свою локацію, відповідати на запити користувачів та промотувати свої продакшн-послуги. На порталі розміщені також нормативно-правові документи, важливі для міжнародної співпраці у сфері виробництва контенту, а також представлені кіноінституції, фестивалі та головні гравці індустрії.

ОМКФ та КМКФ “Молодість” у програмі Павільйону  представлять можливості українських кінофестивалів, рівень проведення та репутація яких зміцнюється з кожним роком. Фестивалі регулярно збирають в Україні професійну кіноспільноту з різних країн, виконуючи місію інтеграції та встановлення експертних зв’язків між Україною та світом.

Українське кіно останнім часом набуває все більшої суб’єктності у міжнародному кінопросторі, завойовуючи престижні нагороди на фестивалях та привертаючи увагу до нашої країни. КМКФ “Молодість” вже багато років виступає об’єднавчим майданчиком для українського та світового кіно, і ми й надалі будемо докладати зусиль для того, аби наші голоси звучали у світі гучніше.“, – розповідає генеральний директор КМКФ “Молодість” Андрій Халпахчі

Український павільйон, програма заходів:
 • 10 липня, 2021. Презентація “2021 Incentives and Locations: Discover Ukraine”. Спікери представлять конкурентні переваги України, виробничі потужності, професійні кадри та унікальні локації для зйомок в країні, які можуть забезпечити найвищі стандарти продакшену. Гості дізнаються про особливості державної підтримки та як наразі працює система кешрібейтів.
 • 12 липня, 2021. Презентація “So, what do you think is happening with the women in Ukrainian film industry?”. В українському кіно жінки відіграють важливу роль як у decision making process, так і на всіх етапах кіновиробництва, а його представниці великою мірою формують професійне середовище. В рамках презентації делегати говоритимуть про соціальну відповідальність кіно у подоланні гендерних стереотипів, утвердження рівності та дотримання прав людини.
Українське кіно у програмі Каннського Кінофестивалю:

Документальний фільм “Бабин яр. Контекст”. Режисер: Сергій Лозниця. Виробництво: ATOMS & VOID . Україна/Нідерланди 2021 р.

Проєкт складається з 24 епізодів, змонтованих з архівних матеріалів. Фільм розповідає  про масові вбивства євреїв в окупованому нацистами Києві у вересні 1941 року та про наслідки цієї трагедії. Світова прем’єра стрічки відбудеться в межах програми “Спеціальні покази” Каннського кінофестивалю.

“Ольга” (2021). Режисер та автор сценарію: Елі Ґраппа.  Український партнер: Pronto Film. Швейцарія / Франція / Україна 2021 р.

15-річна гімнастка розривається між Швейцарією, де вона тренується до чемпіонату Європи в рамках підготовки до Олімпійських ігор, та Україною, де її мати, журналістка, висвітлює події Євромайдану. Світова прем’єра стрічки відбудеться в конкурсній програмі “Тиждень критики”.

 Довідка про організаторів Українського павільйону:
 • Державне агентство України з питань кіно (Держкіно) – центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури, і який реалізує державну політику в галузі кінематографії.
 • Українська Кіноасоціація (УКА) – фахове неприбуткове відкрите об’єднання продюсерів телебачення і кінематографії, що представляє інтереси галузі виробництва аудіовізуального контенту України. Одним з основних завдань УКА є створення сприятливих умов для вітчизняної індустрії у співпраці з органами державної влади та представниками міжнародних структур. Заснована у 2011 році.
 • Асоціація кіноіндустрії України (АКУ) була створена для сприяння всебічному розвитку й популяризації українського кінематографа як в Україні, так і за її межами, разом або у співпраці з органами державної влади, приватними структурами, благодійними фондами та представниками міжнародних структур. Свою діяльність Асоціація розпочала у 2015 році.
 • Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» – це один із найбільших кінофорумів Східної Європи за версією Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів (FIAPF). Кінофестиваль започаткований у 1970-му році, а від початку 1990-их років набув міжнародного статусу. Його головним завданням є сприяння розвитку молодого професійного кіно.
 • Українська Кіноакадемія – об’єднання експертів і професіоналів у галузі кіно та кіновиробництва. Створене у 2016 році з метою всебічної підтримки та розвитку національного кінематографа. З 2017 року Українська кіноакадемія проводить вручення Національної Кінопремії “Золота Дзиґа”.
 • Одеський міжнародний кінофестиваль – один із найбільших глядацьких кінофестивалів у Східній Європі, який проходить у кінематографічній столиці України – місті Одеса. Програмний фокус Одеського МКФ – фільми напрямку «арт-мейнстрім». Щорічно на кінофестивалі проходять три конкурсні програми: Міжнародна та Національна, а також Конкурс європейського документального кіно.
 • FILM.UA Group – одна з найбільших у Східній Європі вертикально інтегрована група компаній у сфері кіно- і телепродакшна. Група займається розробкою, виробництвом, адаптацією, дистрибуцією та доставкою аудіовізуального контенту і надає повний спектр послуг.
 • INSIGHTMEDIA Group — одна з найвідоміших в Україніі група компаній у сфері кіновиробництва. Група займається пошуком нових ідей, розробкою, виробництвом і, дистрибуцією як власного аудіовізуального контенту так і продуків інших українських кіновиробників.
 • F Films – українська кінокомпанія, що спеціалізується на жанрових стрічках для широкого прокату.

Дизайн українського павільйону цього року розробила та втілила студія BelkaStrelka.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: