СБУ заблокувала схему масштабного незаконного видобутку і продажу корисних копалин на території Харківської області. Зловмисники нелегально вивезли понад 15 тис. тонн глиняних порід.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

За оцінками експертів, оборудка завдала державі збитки на понад 102 млн грн. При цьому збитки для екології регіону ще більші – знищено гектари родючих земель. За даними слідства, підпільний видобуток суглинку та легкоплавної глини організував керівник місцевої комерційної структури. Усе це – у Богодухівському районі області. Встановлено, що ділки без дозвільних документів зняли шар родючих ґрунтів на землях сільськогосподарського призначення і створили там два кар’єри. Видобуті копалини учасники схеми нелегально реалізовували оптовими партіями виробникам будівельних матеріалів.

У межах кримінального провадження співробітники СБУ ініціювали проведення комплексу судових експертиз. Фахівці встановили, що незаконний промисел призвів до втрати родючості ґрунтів, виведення пошкоджених земель з сільськогосподарського фонду та створив небезпеки для довкілля. Наразі організатору оборудки повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 239-1 (незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель) та ч. 4 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр, яке спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

Викриття правопорушення проводили співробітники Управління СБУ в Харківській області спільно зі слідчими Богодухівського райвідділу поліції та за процесуального керівництва Богодухівської окружної прокуратури.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: