У Слов’янську відбулися урочисті заходи з нагоди 7-ї річниці створення батальйону спеціального призначення Національної гвардії України «Донбас».

Про це повідомляє прес-центр ООС.

У них взяли участь тимчасово виконуючий обов’язки Командувача об’єднаних сил генерал-майор Віктор Ганущак, Голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, представники силових структур, які беруть участь в ООС, члени родин воїнів, волонтери та мешканці міста. У ході урочистостей присутні згадували героїчні сторінки батальйону «Донбас» та хвилиною мовчання вшанували загиблих воїнів.

Тимчасово виконуючий обов’язки Командувача об’єднаних сил генерал-майор Віктор Ганущак звертаючись до присутніх зазначив: «З першого дня агресії Російської Федерації, війни, яку вона веде проти нашої держави, проти українського народу, Ви стали на захист Батьківщини. Ви небайдужі до майбутнього нашої держави та повністю віддані нашій Перемозі. Я щиро дякую усім бійцям, які захищають нашу неньку Україну. Дякую родинам військовослужбовців, ветеранам підрозділу, які стояли з перших днів на захисті нашої Батьківщини. Вічна пам’ять і слава героям, які вже не повернуться у стрій! Ми повинні пам’ятати їх і передавати цю пам’ять наступним поколінням, щоб вони не забували, якою ціною дається воля і свобода, незалежність, яку треба цінувати!»

Офіційні партнери:
https://unn.org.ua/wp-content/uploads/2021/05/baner1.jpg

З вітальним словом до присутніх також звернувся Голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко:
«”Донбас” швидко став одним із символів спротиву російській агресії й залишається таким й донині. Я дякую всім, хто впродовж семи років продовжує воювати за нашу свободу і незалежність. Слава Україні!»

Під час урочистостей військовослужбовців, ветеранів та представників волонтерських організацій батальйону спеціального призначення «Донбас» було нагороджено відзнаками командування ООС, обласної влади, Національної гвардії України.

Слід зауважити, що бойовий шлях цього підрозділу розпочався навесні 2014 року, коли РФ розпочала вторгнення до України. Добровольчі загони, серед яких був батальйон «Донбас», першими підставили своє плече війську та державі. Ще в середині травня 2014 року воїни батальйону взяли під контроль п’ять районів Донеччини, а 23 травня – зазнали перших бойових втрат – п’ятеро бійців полягли у бою під Карлівкою. 29 травня 2014 року батальйон увійшов до складу Національної гвардії України.

В ході святкування почесні гості та ветерани батальйону залишили на згадку свої підписи на прапорі України із символікою батальйону, а дещо згодом на повітряних кульках запустили в небо цей підписаний прапор. На завершення свята присутні мали змогу ознайомитись з технікою і озброєнням, яке використовують підрозділи Національної гвардії України.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: