В осінньо-зимовий період рятувальники ДСНС фіксують різке збільшення кількості загиблих на пожежах у житловому секторі. Лише впродовж доби 11 листопада вогонь забрав життя 9 українців.

Про це повідомляє прес-центр ДСНС.

Загалом від початку року внаслідок пожеж у побуті загинуло вже 1 тис. 247 людей, а постраждало — 1 тис. 106.

Здебільшого, основними причинами виникнення пожеж у помешканнях є порушення громадянами правил пожежної безпеки під час експлуатації електрообігрівачів та печей, а також паління у приміщенні, дитячі пустощі з вогнем, перенавантаження або несправність електромережі.

Зокрема, 11 листопада на Вінниччині, внаслідок пожежі, що сталася на вул. Зарічній в селі Васютинці Барського району, загинув 61-річний чоловік та його 30-річна донька.

На Кіровоградщині цього ж дня, у приватному житловому будинку на вул. Горького у с. Роздол Голованівського району, під час гасіння пожежі вогнеборці виявили тіла загиблих чоловіків 1956 та 1984 років народження.

У свою чергу, рятувальники Дніпропетровщини виявили тіла загиблих чоловіка та жінки під час гасіння пожежі у двоповерховому дачному будинку на території садового товариства у Дніпровському районі.

Тож, заважаючи на кількість загиблих та постраждалих наших співвітчизників, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань. Зокрема:

  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • не паліть у ліжку;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
  • подбайте про захист помешкання при користуванні пічним або газовим опаленням.

При виникненні пожежі необхідно негайно викликати вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина має вирішальне значення! Пам’ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: