Передислокація підрозділів збройних сил Російської Федерації з районів вздовж кордонів України продовжується, але кількість відведених російських військ не дає зробити висновок, що загроза збройної агресії минула.

На цьому наголосив Міністр оборони Андрій Таран, додавши, що підпорядковане йому відомство робить усе можливе, щоб сили оборони були спроможними дати адекватну відповідь на загрози.

– За даними нашої розвідки та інформації від наших західних партнерів, Росія дуже повільно відводить свої війська. Наприклад, учора було відведено близько 3,5 тисячі, то на сьогодні загалом відведено 4 тисяч військовослужбовців. Техніка РФ все ще залишається поблизу нашого північного кордону, – додав Андрій Таран.

Окремо, Міністр звернув увагу, що сьогодні ретельно відслідковується ситуацію в сусідній Республіці Білорусь. Україна серед можливих сценаріїв не виключає ймовірності вторгнення російських військ з білоруського напрямку, або поширення військової агресії через територію Білорусі.

– Станом на зараз такої безпосередньої загрози не відзначаємо. Водночас, у випадку необхідності у нас є розроблені плани, і ми знаємо як діяти, якщо побачимо ознаки створення угрупування збройних сил, яке може бути застосоване через Білорусь, – додав Андрій Таран.

Відео: YouTube
Оборонне планування враховує пріоритетність і ресурсні можливості держави, та створює сприятливі умови для відновлення територіальної цілісності України, – Андрій Таран.

Чинна Стратегія національної безпеки України, на відміну від попередніх документів, визначає засади не лише планування оборони держави, а й розвитку сил оборони. Про це зазначив Міністр оборони України Андрій Таран, додавши, що положення Закону України «Про національну безпеку України» чітко окреслюють роль, місце та взаємозв’язки Стратегії у ієрархії документів з питань національної безпеки і оборони.

– Новий підхід оборонного планування враховує пріоритетність і ресурсні можливості держави у коротко-, середньо- та довгостроковій перспективах. Наразі, першочерговий розвиток ведеться відносно восьми напрямів, – підкреслив Андрій Таран.

Зокрема, він відзначив, що планування оборони держави і розвиток сил оборони передбачають удосконалення системи управління військами і зброєю, розвиток військово-морських спроможностей, протиповітряної оборони, авіації, ракетних військ і артилерії, систем розвідки, безпілотних і роботизованих комплексів. Насамкінець, удосконалення систем мобілізації, територіальної оборони та руху опору.

– Переваги такого комплексного підходу важко переоцінити, адже впроваджуються сприятливі умови для відновлення територіальної цілісності України та досягнення безпечнішого майбутнього, – сказав Андрій Таран.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: