У різних містах Білорусі тисячі людей вийшли на масові протести після екзит-полів результатів виборів президента. У деяких містах спалахнули сутички між протестувальниками й бійцями ОМОНу, а в інших силовики перейшли на бік мітингарів.

Про це повідомляє 24 канал.

Мінськ

Традиційно найбільший натовп зібрався в столиці – у Мінську. На противагу багатотисячному мітингу вийшли сотні силовиків, пожежні автомобілі, автозаки.

Тут також і найгірше протистояння між двома сторонами конфлікту. Бійці ОМОНу почали застосовувати світлошумові гранати, а згодом дійшло навіть до стрілкової зброї з застосуванням гумових куль.

Внаслідок сутичок є багато постраждалих, переважно серед протестуючих. Втім є постраждалі й з боку силовиків. Один з автозаків навіть влетів у натовп.

Могильов

Це третє за величиною місто Білорусі. Там ОМОН розігнав протестувальників у центральній частині міста, а далі почав розгін і з центральної площі. Відомо про щонайменше 20 затриманих протестувальників.

Вітебськ

У Вітебську, схоже, правоохоронцям банально бракує людей. Їхні сили банально не співмірні з великими кількостями протестувальників.

Гродно

Тут на протести теж вийшли декілька тисяч людей. Відомо, що ОМОН затримав щонайменше 40 людей. Серед них є 5 журналістів видання “Белсат”.

Бобруйськ

У місті зібралися понад 3 тисячі людей. Вони оточили головну площу. Проти такого натовпу силовики фактично були безсилими, тож силовики не вдавалися до жодної активності.

Тож бійці ОМОНу лише стояли поряд з протестантами. Останні почали скандувати гасло “міліція з народом”.

Барановичі

У місті Барановічі ситуація ще цікавіша. Там на вулиці міста вийшов величезний натовп, до якого долучилися близько 8 тисяч людей. Тож силовики просто не мали чого їм протиставити, а тому відступили.

Пінськ

ОМОН опустив щити й перед протестувальниками в Пінську – 130-тисячному місті на півдні Білорусі. Там же глава районного виконкому вийшов на переговори з протестувальниками. Це відбулося після того, як понад пів тисячі протестувальників заблокували райвиконком.

Ліда

У місті Ліда, що на заході Білорусі, ОМОН опустив щити перед протестувальниками. У цьому 100-тисячному місті силовики підтримали протестувальників, які у відповідь почали скандувати: “Верым! Можам! Пераможам”.

Кобринь

Також ОМОН опустив свої щити й у маленькому містечку Кобрині. Тут силовики фактично підтримали протестувальників.

Також менш людні протести збиралися й в інших містах Білорусі. Зокрема й у зовсім маленьких населених пунктах.

Відео: 24 канал
Відео: Вот Так

Світлана Тихановська звернулася із закликом до силовиків і своїх виборців:

“Я хочу попросити міліцію і війська пам’ятати про те, що вони частина народу. І попросити своїх виборців – не ведіться на провокації, не потрібно давати привід до застосування до вас насильства.

Я знаю, що білоруси прокинуться завтра вже в новій країні і сподіваюся на те, що завтра будуть тільки хороші новини. Будь ласка, зупиніть насильство. Передусім, офіцери, я знаю, що ви можете це зробити”

У Білорусі протести переростають у масові криваві сутички. Силовики обстрілюють протестувальників гумовими кулями, відомо про постраждалих та тяжко поранених.

У столиці Білорусі дівчині поцілили гумовими кулями в обличчя, її забрала швидка.

Щонайменше 10 постраждалих перебувають у важкому стані. Як повідомив редактор телеграм-каналу NEXTA в ефірі телеканалу “ДОЖДЬ”, вже відомо про 50 постраждалих лише у самому Мінську.

Відомо також про те, що одному чоловіку гумовими кулями розірвало грудну клітину: він у вкрай важкому стані в реанімації.

У цьому ж телеграм-каналі з’явилася інформація про те, що гранатою чоловікові роздробило стопу.

Біля стели Перемоги постраждала ціла група протестувальників, повідомляє Znak.com. ОМОН кинув кілька світлошумових гранат в людей, які допомагали пораненій людині.

Офіційні сайти відомств Білорусі не працюють, а пресслужби не коментують ситуації, що відбуваються. Наразі дізнатися про постраждалих у сутичках та їхній стан можна від очевидців подій у соцмережах.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: