Україна здобула першу олімпійську ліцензію на Токіо-2020 у жіночих стрибках з жердиною. За десять днів до завершення ліцензійного періоду норматив (4.70 м) виконала 25-річна Марина Килипко.

Про це повідомляє Суспільне.

Представниця Харківської області виграла “золото” чемпіонату України, а разом з тим встановила новий рекорд України та виконала олімпійський норматив. Килипко виступала на чемпіонаті України-2021 у статусі шестиразової (поспіль) золотої медалістки. Вона уперше виграла змагання у 2015 році, з того часу щороку здобуває “золото”.

У 2021 році для виграшу чемпіонства Килипко вистачило стрибнути на висоту 4.40 метра – її останні суперниці припинили боротьбу саме на цій висоті. Залишившись у секторі наодинці, Марина Килипко націлилася на олімпійський норматив. Найбільші проблеми у стрибунки виникли на висоті 4.50 метра, її вона підкорила з третьої спроби.

Після цього з другого разу стрибнула на 4.60 метра, а тоді замовила планку на висоті 4.70 метра. За умови успішного виконання, Килипко встановила б і норматив на Олімпіаду, і рекорд України. І вона це зробила – причому з першої спроби. Марина Килипко стрибнула на 4.70 метра.

Попередній рекорд України належав теж Килипко: вона стрибнула на 4.65 метра у вересні 2016 року. Загалом Марина залишається єдиною українкою в історії, яка стрибала на 4.60 та вище (у її активі спроби на 4.60 м, 4.65 м та 4.70 м). Вона втретє встановила рекорд України.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: