У Києві представники креативних та культурних спільнот провели акції протесту під стінами поліції Подолу з вимогою звільнення начальника Подільського управління поліції Києва Павла Василенка, припинення обшуків культурних закладів і притягнення до відповідальності винних у побитті художника Дмитра Бугайчука.

Про це повідомляє Суспільне.

“Це неприйнятно та небезпечно, коли культурним діячам(кам), музикантам(кам), художникам(ям), робітникам(цям) креативних індустрій – постійно погрожують, принижують гідність, роздягають до трусів, вимагають гроші та знущаються. Хто буде творити культуру, якщо всіх перебити та переломати? Хто буде писати музику, якщо розбивати голови й крутити руки музикантам?” – заявлено на сторінці акції у Фейсбуці.

Інші вимоги організаторів акції:

  1. Притягнути до відповідальності правоохоронців, відповідальних за незаконний рейд 15 травня на Нижньоюрківській, 31, що супроводжувався застосуванням сили з перевищенням повноважень.
  2. Покарати спецпризначенців, які з 18 на 19 травня побили художника та музиканта Дмитра Бугайчука.
  3. Негайно припинити “сафарі” на людей, незаконні рейди, неправомірні обшуки, безпідставне застосування сили та пошкодження майна у подільських закладах.

Учасники протесту зібралися під стінами відділенням поліції Подолу, на вулиці Хорива, 20 об одинадцятій ранку. Люди тримали у раках плакати: “Люди не здобич”, “Беркут знов б’є”, “Хочеш премії – бий в ніс” та інші. Даних про кількість присутніх наразі немає, однак вулиці навколо відділку поліції були повні людей.

Перед тим, як зібратися на Хорива, організатори акції навели у Фейсбуці приклади, які на їх думку, є свавіллям поліціантів:
  1. “15-го травня о 21:00 близько 50 озброєних “правоохоронців” вдерлися на територію арт-кластеру на Нижньоюрківській 31 та зірвали два заходи – у клубі @Closer та у Mezzanine. Обидва заходи відбувалися згідно з карантинними нормами й у дозволений час. “Правоохоронці” вдарили, поваливши на землю, працівника Closer, намагалися зламати двері, проводили несанкціонований обшук у закладі 2c1b, у якому не було заходів, та побили його працівника. Також міліціянти силоміць розігнали відвідувачів бару 20FT Radio, який розташований на вулиці: ні сам бар, ні його відвідувачі не порушували жодних норм та законів. Міліціонери у відповідь на прямі запитання не змогли навести законних підстав для своїх дій”.
  2. “Перші напади правоохоронців на Нижньоюрківську, 31 сталися ще в 2015-му, у 2020–2021 рр. вони відбувалися набагато частіше, ніж будь-які публічні заходи в культурного осередку”
  3. “27-го листопада 2020 року о 22:45 на територію Keller Bar (Кирилівська 71) увірвалися приблизно 70 силовиків та інших підрозділів. Виламавши ворота та вхідні двері, кинули всіх обличчям в підлогу, кричали, лаялися, били. Без складання протоколу було обшукано всіх відвідувачів заходу. Нагрудні камери було ввімкнено тільки по приїзду адвоката, силовики поїхали о 5-й ранку, так нікого і не затримавши”.
  4. “В бар Хвильовий міліцейські приходять та зривають заходи щодня. В бару вже є кілька десятків протоколів та з десяток виграних судів. Найбільш гучний зрив відбувся 25-го червня 2020 року, коли спецпризначенці зірвали лекцію про поліцейське свавілля в рамках заходу від КиївПрайду”.

“Остання крапля – в ніч з 18 на 19 травня на перехресті Кирилівської та Мильного провулку було побито та незаконно затримано Дмитра Бугайчука, художника та музиканта, засновника гурту “Дичка”, учасника арт-кластеру Кирилівська 47Б, в 50 метрах від репетиційної студії Дмитра, бо «він підозріло виглядав». За це йому розбили голову, душили, не викликали швидку, протримали на місці затримання 3 години в кайданках без укладання протоколу. Побиттям займався екс-беркут Владислав Іоанно (номер жетону 36774), який у минулому вже нападав на людей (bit.ly/ioanno) . Фото з незаконного насилля до Міті – на обкладинці події”.

“Співробітники культурних закладів, які ставали жертвами силовиків, неодноразово подавали скарги до правоохоронних органів. Однак, насильство над культурною спільнотою не вщухає, і стати його жертвою можна не лише на території закладів дозвілля. Неправомірні дії міліції усіх, хто гуляє по Подолу та виглядає в очах “правоохоронця” неформально. Неправомірні обшуки, підкидання наркотиків, вимагання хабарів, побиття та перевищення обов’язків стали невід’ємним атрибутом міліції.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: