Картину Василя Кандинського продали на торгах аукціону Sotheby’s за 29,4 мільйона доларів. Полотно “Умиротворені напруженості” (Tensions calmées) понад півстоліття знаходилося в приватній колекції.

Про це повідомляє Суспільне.

Ця картина датується 1937 роком. Тоді ж її придбав американський меценат Соломон Гуггенхайм. Усього в його колекції близько 150 робіт абстракціоніста. Близько півсотні з них, зокрема “Умиротворені напруженості”, продали на аукціоні в 1964 році. Відтоді полотно не з’являлося на ринку. Перед повторним продажем на аукціоні Sotheby’s картину виставляли в галереях аукціонного будинку в Нью-Йорку, Дубаї, Гонконзі, Тайбеї і Лондоні. Фахівці Sotheby’s оцінювали полотно в 18-25 мільйонів фунтів.

Нагадаємо, що в червні до України вперше привезли роботи Василя Кандинського. Колекціонер Едвард Ходорковський придбав ці роботи понад 10 років тому, але не презентував їх, тому що не мав достатньо доказів для підтвердження їхньої оригінальності. На виставці, яка тривала з 1 по 12 червня, були представлені 15 ескізів художника. Інформація про суму, за яку був куплений альбом, та у скільки зараз оцінюються замальовки, не розголошується. Але альбом застрахований на 1 мільйон доларів.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: