У Франції на аукціоні за 9,1 млн доларів продали картину “Філософське читання” художника Жана-Оноре Фраґонара, яка кілька століть зберігалася в одній з родин на північному сході країни. Багато років її власники навіть не підозрювали про її цінність.

Про це повідомляє Суспільне.

“Забутий” шедевр виявив експерт з мистецтва Антуан Петі, який працює в аукціонному будинку в Еперні, що на північному сході Франції, коли йому запропонували оцінити спадщину в одній із квартир неподалік від міста. Петі побачив на стіні повністю вкриту пилом картину розміром 45,8 на 57 сантиметрів.

“Вона дуже прекрасна”, — заявив він і додав, що знявши картину для більш ретельного аналізу, він знайшов слово “Фраґонар”, написане на звороті чорним чорнилом.

За його словами, власники не знали, скільки могла б коштувати дана картина і хто її написав. Зазначається, що вона зберігалася в їхній родині понад 200 років і просто прикрашала стіну. Так само не було жодних документів щодо її купівлі.

Згодом експерт відправив картину в одну з паризьких експертних компаній експертів з оцінки живопису, які підтвердили, що вона є оригіналом. Картину продали на аукціоні за 9,1 млн доларів (7,68 млн євро).

Жан-Оноре Фраґонар жив народився в 1732 році, помер у вигнанні у 1806-му. Вважається одним з найяскравіших і самобутніх художників XVIII століття. Створив понад 550 картин, а також безліч малюнків і гравюр.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: