Українець Ковтун перевершив результат кваліфікації на п’яти з шести снарядів і ввійшов до трійки найкращих гімнастів світу. Він лише другий українець у історії, кому це вдалося.

Про це повідомляє Суспільне.

На чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики в японському Кітакюшю розіграли медалі у фіналі особистого багатоборства серед чоловіків. Єдиний українець, який змагався в цьому виді програми, – 18-річний Ілля Ковтун – завоював “бронзу” у своєму першому фіналі чемпіонату світу в кар’єрі.

Це друга медаль України у фіналі багатоборства на чемпіонатах світу в історії – після “бронзи” Олега Верняєва в 2019 році. Також це перша нагорода такого рівня в кар’єрі Ковтуна. Раніше цього року він ставав третім у багатоборстві на чемпіонаті Європи. Переможця визначали за сумою балів за виступи на всіх шести снарядах: у вільних вправах, на коні, кільцях, в опорному стрибку, на паралельних брусах та поперечині.

Оскільки Ковтун кваліфікувався до фіналу з п’ятого місця, він виступав у найсильнішій групі учасників і стартував у вільних вправах. Українець мало не вийшов за межі килима після першої діагоналі, але загалом виконав якісну вправу та мінімально (на 0.033 бала) покращив результат, порівняно з кваліфікацією, – 14.366. Після першого виду він входив до топ-5, як і у відборі, поступаючись Чжану, Хашімото, Ші та Азілу.

На коні Ковтун значно покращив кваліфікаційний результат і отримав 14.4 бала, вийшовши на другий рядок у турнірній таблиці. На 0.233 бала його випереджав чинний олімпійський чемпіон, японець Дайкі Хашімото, який злетів зі снаряда під час виконання вправи. Схожу помилку повторив інший претендент на медалі, китаєць Ші Цун. Після вправи на кільцях українець знову опустився на п’яте місце, заробивши 12.933 бала. Щоправда, в цьому виді Ілля також підвищив оцінку з кваліфікації. Його обійшли Соуза, Хашімото, Чжан і Абад.

Стрибок Ковтуну також вдався краще, ніж у відборі: він приземлив його на 14.3 бала. Проте після цього виду опустився на сьому позицію. Лідирував за дві ротації до кінця змагань китаєць Чжан Бохен, який кваліфікувався до фіналу свого дебютного чемпіонату світу з другого місця.

Відео: Ukrainian Sport TV

Виступ на брусах Ілля почав не дуже вдало, маючи нестабільні стійки, проте вирівнявся в другій половині. Та помилки на старті призвели до того, що Ковтун вперше за фінал погіршив оцінку після кваліфікації. За вправу українцю поставили 14.4 бала.

Тим не менше, цього вистачило, щоб упритул наблизитися до трійки лідерів. Перед останнім видом Ілля був на четвертому місці, програючи менше однієї десятої восьмиразовому панамериканському чемпіону – бразильцю Кайо Соузі, який перебував на третому рядку. Очолювали гонку за “золото” Чжан і Хашімото. Ковтун завершував змагання на поперечині й зумів вдало виконати вправу, знову перевершивши кваліфікаційний результат і отримавши 14.5 бала. Тим часом його головний конкурент у боротьбі за “бронзу” Соуза провально виступив на своєму останньому снаряді, зійшовши з коня, чим полегшив задачу українцю.

У сумі Ковтун заробив оцінку 84.899, додавши більш ніж бал, порівняно з кваліфікацією. Цього результату вистачило, щоб посісти підсумкове третє місце. Новим абсолютним чемпіоном світу став китаєць Чжан Бохен. Він випередив олімпійського чемпіона Хашімото всього на 0.017 бала. Японець блискуче виконав фінальну, свою коронну, вправу на поперечині, проте помилка на коні виявилася для нього фатальною.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: