Український Оскарівський Комітет обрав стрічку, що представлятиме Україну на 94-й премії “Оскар” Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”. Нею стала картина Наталки Ворожбит “Погані дороги”.

Про це повідомляє Державне агенство України з питань кіно.

З урахуванням конфлікту інтересів, цього року фільм від України обирали 11 членів Українського Оскарівського комітету. Участь у національному відборі брали 5 фільмів, всі вони є створеними за державної підтримки. Стрічка Наталки Ворожбит “Погані дороги” отримала 5 голосів та 3 додаткові бали (даються за світову прем’єру на фестивалі класу “А”, нагороду на фестивалі класу “А” та рецензії у міжнародних профільних виданнях). Стрічка Валентина Васяновича “Відблиск” – 2 голоси та 2 додаткових бали, фільм Олега Сенцова “Носоріг” – 1 голос та 2 додаткових бали, фільм Катерини Горностай “СТОП-ЗЕМЛЯ” – 3 голоси та 3 додаткових бали, фільм Віллена Новака “Чому я живий” – 0 голосів та 0 додаткових балів.

Цьогоріч відбір був по-справжньому конкурентним і драматичним: змагалися фільми, в кожного з яких є беззаперечні чесноти, необхідні для перспективної участі в оскарівських перегонах. В результаті Український Оскарівський комітет певним чином підтвердив рішення кінокритиків і членів Української кіноакадемії, які вже віддавали “Поганим дорогам” свої призи. Побажаємо творцям стрічки успіху!“, – Голова Українського Оскарівського комітету Алік Шпилюк.

Відео: Arthouse Traffic

Сюжет фільму заснований на однойменній п’єсі “Погані дороги”, яку Ворожбит вперше написала російською для Лондонського театру Royal Court й на основі якої у жовтні 2017 року було створено англомовну виставу “Bad roads” режисерки Vicky Featherstone (переклад з російської на англійську виконала Sasha Dugdale). В Україні російськомовна версія вистави режисерки Тамари Трунової у виконанні Київського академічного театру драми й комедії на лівому березі Дніпра виграла у номінації «За найкращу драматичну виставу» на Фестивалі-Премії ГРА у 2019 році.

Сюжет п’єси та фільму “Погані дороги” описує події що відбуваються з місцевими мешканцями та українськими військовими на Донбасі на фоні російсько-української війни. В основу сюжету п’єси та фільму лягли документальні історії занотовані Наталкою Ворожбит на сході України у 2015 році під-час збору матеріалу для фільму «Кіборги». За словами Наталки Ворожбит, на відміну від фільму «Кіборги», який присвячений силі духу людей та є чоловічим поглядом на російсько-українську війну, фільм «Погані дороги» присвячений людській слабкості і є жіночим поглядом на російсько-українську війну.

Стрічка “Погані дороги” складається з п’яти різних новел, об’єднаних однак темою доріг. З оригінальної п’єси Ворожбит 2017 року до фільму увійшло саме 5 (а не всі 6 новел з п’єси-першоджерела).

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: