За 7 км від Львова, у селі Суховоля, знаходиться музей просто неба. Там зберігається найбільша в Україні колекція січкарень — 75 екземплярів з 10 країн світу. Музей відкрив Микола Павлишин на подвір’ї власного будинку.

Про це повідомляє Суспільне.

Cтарожитностей музейник Микола Павлишин розповідає, що усе починалося як хобі, з бабусиної січкарні 1891 року виробництва. Родинний раритет став першим експонатом.

“У всіх виникає питання, що таке січкорізка чи січкарня. Це механізм для подрібнення корму для худоби. В природі є два різновиди січкарень: барабанного та топорового типу”, — каже директор музею.

Зараз у колекції вчителя фізкультури Миколи Павлишина 75 січкарень різних марок понад 30 виробників з 10 країн світу. Зокрема, експонати з Німеччини, Австрії, Великобританії, Чехії, Польщі. Проте родзинкою колекції є українські січкарні, вилиті у 40-50-х роках минулого століття на Горохівському ливарному заводі. Усі експонати у відмінному стані й досі працюють.

“У нас є справді унікальний експонат з Тернопільської області. Йому більше 150 років. Ця січкарня єдина у світі. А найбільша січкарня важить 400 кг, вона з Чорткова”, — каже Микола Павлишин.

Для того, аби зібрати колекцію чоловік об’їздив чи не всю Західну Україну. Старожитності Микола Павлишин знаходить у маленьких містечках та селах. Експонати йому дарують або ж продають. Чоловік їх реставрує до автентичного вигляду. Микола Павлишин так зацікавився історією старовинної сільськогосподарської техніки, що 3 роки тому вирішив створити на власному подвір’ї приватний “Музей січкарні”.

“Ці експонати для мене безцінні. Ідея полягає в тому, щоб зберегти їх в нас, в Україні, щоб вони не зникли. Адже багато експонатів з України вивозять, їх знищують”, — каже колекціонер.

Окрім січкарень, Микола Павлишин має у колекції старовинні жорна, сепаратор для молока, віялки та маслобійки.

“Я мрію про рекорд в Книзі рекордів України, щоб гості з -за кордону приїжджали в музей”, — каже директор музею.

У творчих планах Миколи Павлишина — цех та кузня. Своїм прикладом чоловік хоче показати як зберігати та популяризувати українську автентику.

Відео: Суспільне
Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: