Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 72 тис. 218 вибухонебезпечних предметів, у тому числі, 2 тис. 96 авіаційних бомб.

Про це повідомляє прес-центр ДСНС.

Так, наприклад, 21 грудня групою піротехнічних робіт та підводного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Миколаївській області шляхом контрольованого підриву знищено гранату Ф-1 часів минулих війн. Напередодні небезпечну знахідку виявив чоловік під час проведення земляних робіт в смт. Врадіївка на Миколаївщині. Під час додаткового обстеження ділянки піротехніками ДСНС більше вибухонебезпечних предметів не виявлено.

Крім того тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Так, упродовж 21 грудня підрозділами ДСНС України на території Донецької області, де проводиться ООС, було обстежено 1,36 га території та виявлено і вилучено 35 ВНП.

А протягом 18-20 грудня піротехніки Донеччини обстежили 0,23 га місцевості та вилучили 104 одиниці вибухонебезпечних предметів, що були виявлені мешканцем села Стара Миколаївка, Костянтинівського району, у лісосмузі.

Піротехнічними розрахунками ГУ ДСНС України у Луганській області 21 грудня було обстежено 1,9 га території області, де було виявлено та вилучено 30 артилерійських снарядів.

Категорично забороняється:

  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам’ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: