Верховна Рада хоче збільшити видатки на здійснення правосуддя місцевими і апеляційними судами. Збільшити фінансування судів хочуть на 600 тисяч гривень, які планують взяти з грошей, які призначалися на підготовку паралімпійців і дефлімпійців.

Про це повідомляє 24 канал.

Законопроєкт №5304 у першому читанні проголосували 27 квітня. Надалі він має пройти друге читання і схвалення в цілому. Підтримав ініціативу 271 депутат, проти був лише 1, утрималися – 37, не голосували – 31. Відповідний законопроєкт має внести зміни до держбюджету. Причина – нестача коштів на зарплати суддям і поточні видатки.

“Так, на 2021 рік заявлене фінансове забезпечення системи правосуддя складає лише 38,4% від потреби. Визначених бюджетом коштів не вистачає на виплату заробітної плати, мінімальних виплат, а також поточні видатки – поштові відправлення, комунальні платежі, оренду тощо”, – йдеться у законопроєкті.

Місцеві та апеляційні суди України, зазначають автори законопроєкту, з року в рік стикаються з проблемою недостатнього фінансового та матеріально-технічного забезпечення. На тому, що ситуацію потрібно змінювати, як ідеться у пояснювальній записці, наголошують і міжнародні партнери. Гроші у сумі 600 тисяч планують виділити на забезпечення правосуддя місцевими, апеляційними судами. Взяти їх планують, зменшивши фінансування Міністерства молоді та спорту за програмою підготовки та участі національних збірних команд в Паралімпійських і дефлімпійських іграх.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: