Державне бюро розслідувань продовжує в межах компетенції активно протидіяти злочинам проти довкілля, зокрема, із незаконними рубками лісу. На жаль, такі злочини часто стають можливими через корупцію працівників державних лісових підприємств.

Про це повідомляє прес-центр ДБР.

Слідчі ДБР повідомили про підозру лісничому та майстру лісу ДП «Слов’янський лісгосп», які заради власної наживи завдали шкоду навколишньому середовищу на понад 2 млн гривень.

З грудня 2020 року по березень 2021 року вони надавали вказівки тимчасовим робітникам рубати більш товсті дерева ніж ті, що були вказані в документації щодо відводу лісосіки. Завдяки цьому зловмисники отримали надлишкову деревину для продажу поза офіційним обліком в бухгалтерії держпідприємства. На декількох ділянках лісництва було незаконно зрубано понад 470 дерев, що завдало шкоду на суму понад 2 млн гривень.

Лісничий та майстер лісу ДП «Слов’янський лісгосп» підозрюються у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч.2 ст. 28, ч.2 ст. 364 КК України). Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років. Часто незаконні рубки лісу стають можливими через недбалість посадовців.

Так, на Харківщині за матеріалами ДБР до суду направлено обвинувальні акти стосовно лісничого Бабаївського лісництва та двох його підлеглих, через службову недбалість яких державі завдано 1 млн гривень збитків.

На початку 2021 року посадовці Бабаївського лісництва не помітили, як на ввірених їм ділянках орудують «чорні лісоруби». Через це було незаконно зрубано понад 600 дерев, а державі завдано збитків на понад 1 млн гривень. Посадовці обвинувачуються у службовій недбалості (ч. 1 та 2 ст. 367 КК України). Їм загрожувє до 5 років позбавлення волі. Процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях здійснює Донецька та Харківська обласні прокуратури, оперативний супровід – ДБР та СБУ.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: