Представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні продовжують роботу на території окупованого Донбасу, але закликають усунути перешкоди для продовження роботи місії. Через блокування проросійськими демонстрантами готелю в Донецьку, де проживають спостерігачі ОБСЄ, представники місії не змогли відправити патруль. Водночас Місія продовжує патрулювання на окупованій території Луганської області.

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на пресслужбу ОБСЄ.

“У результаті протесту перед готелем, де проживають члени Місії, у непідконтрольному уряду (України) Донецьку, СММ не змогла розгорнути роботу жодного патруля з цього місця для виконання покладених на нього завдань. Патрулювання в непідконтрольних уряду районах Луганської області триває відповідно до мандату Місії. Ми закликаємо сторони усунути всі перешкоди свободі пересування СММ”, – ідеться в повідомленні.

Раніше голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Яшар Халіт Чевік заявив, що організація призупинила свою роботу з моніторингу ситуації на Донбасі з міркувань безпеки.

16 жовтня близько 200 проросійських демонстрантів влаштували пікет та заблокували вхід до готелю, де проживають спостерігачі ОБСЄ. Вони вимагали звільнення “офіцера” бойовиків, якого українські військові затримали кілька днів тому. Ідеться про Андрія Косяка.

“Через побоювання за нашу безпеку, через правила і міркування безпеки ми призупинили наші операції”, — сказав Чевік.

Речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович повідомив Суспільному, що СММ ОБСЄ констатувала загрозу своїм патрулям.

“Дві доби їх бази в Донецьку і Горлівці були блоковані. Вчора спробували виїжджати, не пустили. Українська делегація розглядає ці дії, як системний підрив повноваженні місії. У сукупності з непродовженням мандата місії ОБСЄ на російських прикордонних пунктах переходу Донецьк і Гуково, дані дії РФ ми розцінюємо, як послідовну і свідому політику, спрямовану на витіснення ОБСЄ з окупованих територій, що є грубим підривом системи безпеки в Європі”, — наголосив Арестович.

Він додав, що українська делегація в ТКГ знаходиться у постійному контакті з представництвом ОБСЄ у Відні: “Ще раз підкреслюємо, що діяльність СММ ОБСЄ ми розглядаємо, як основу неупередженого моніторингу ситуації в районі збройного конфлікту на сході України та віддаємо належне місії, як силі, що сприяє діалогу між його сторонами, Україною і РФ”.

Відео: ТСН

Спостерігачів ОБСЄ заблокували в готелі в окупованій Горлівці

У неділю, 17 жовтня, спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ заблокували члени незаконних збройних формувань (НЗФ) у тимчасово окупованій Горлівці (Донецька обл.). Про це йдеться у звіті СММ ОБСЄ, інформує “Дом“.

Власник готелю, в якому розташована передова патрульна база спостерігачів, повідомив, що співробітникам місії заборонено покидати будівлю — нібито за наказом окупаційної “влади”. Виходи з приміщення заблокували члени НЗФ. Така ж ситуація склалася й в тимчасово непідконтрольному Донецьку.

Неспокійною залишається ситуація на лінії дотику. Чотири обстріли зафіксували за минулу добу у штабі операції Об’єднаних сил. НЗФ відкривали вогонь з гранатометів, кулеметів і стрілецької зброї.

Відео: Факти
Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: