Чотири астронавти повернулися на Землю з Міжнародної космічної станції, куди їх доправило судно Dragon Resilience американської компанії SpaceX. Капсула з екіпажем спустилася на парашутах у Мексиканську затоку вночі – це перше нічне повернення американців з космосу за останні 53 роки.

Про це повідомляє BBC.

Капсула Dragon Resilience приводнилася в Мексиканській затоці неподалік від узбережжя Флориди о 2:56 за місцевим часом (09:56 за Києвом). Її політ з МКС тривав шість з половиною годин. Політ Crew Dragon-1 – це друга пілотована місія судна, розробленого компанією SpaceX Ілона Маска, та перша регулярна місія на орбіту. За астронавтами відправили судно Go Navigator, яке підібрало космічний апарат в районі приводнення. Через негоду повернення на Землю затрималося. NASA повідомляє, що астронавти почуваються добре.

Відео: NASA

Під час трансляції екіпаж подякував усім учасникам операції. “Ми хочемо подякувати за це дивовижне судно Resilience. Ми казали про це до польоту, і я скажу про це знову. Дивовижно, чого можна досягти, коли люди об’єднуються. І я просто хочу сказати, що ви усі змінюєте цей світ! Вітаю!” – підсумував Майкл Гопкінс. Після повернення на Землю астронавти пройдуть медичне обстеження, а потім з Пенсаколи (штат Флорида) вирушать до Г’юстона (Техас).

Зараз на МКС залишаються семеро членів екіпажу, зокрема троє росіян, троє американців та один астронавт з Японії. Востаннє астронавти поверталися на Землю вночі в грудні 1968 року, після польоту місії “Аполлон-8”, учасники якої вперше вийшли на навколомісячну орбіту.

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: