Шевченківський районний суд Києва відпустив обвинуваченого у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка під цілодобовий домашній арешт. Він понад 500 днів перебував у СІЗО.

Про це повідомляє Суспільне.

Також за рішенням суду Антоненко має носити електронний браслет.

“Це маленька перемога у битві, але поки що не велика перемога у війні, яка ще попереду. Подяка моїм адвокатам та родині, всім, хто підтримував”, – сказав Антоненко.

Відео: 4 канал

На засіданні захист Антоненка клопотав про зміну запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на особисте зобов’язання або взяття на поруки. Зокрема, до справи долучили три заяви про взяття Антоненка на поруки. Прокурор у справі не заперечував щодо пом’якшення запобіжного заходу.

Наразі інша фігурантка справи Юлія Кузьменко – також перебуває під цілодобовим домашнім арештом з серпня 2020 року. Обвинувачену Яну Дугарь відпустили з під варти під заставу у травні 2020 року.

Денис Малюська заявив, що якщо вину Андрія Антоненка не доведуть, він отримає компенсацію за період перебування у СІЗО. Водночас міністр наголосив: зміна запобіжного заходу для Антоненка не означає, що “справа розвалюється”. Про це повідомляє 24 канал.

Міністр юстиції Малюська також заявив, що Антоненку змінили запобіжний захід через те, що він надто довго перебував у СІЗО. Посадовець пояснив: якщо людина тривалий час (рік – два) перебуває у СІЗО, а вироку досі немає, запобіжний захід потрібно змінити. Однак це роблять лише за однієї умови – затриманий не становить загрози для суспільства. За словами Малюськи, зміна запобіжного заходу не означає, що Антоненко “невинуватий чи справа розвалюється”. Посадовець наголосив: має бути “ліміт перебування людей в СІЗО”. Водночас якщо невинуватість Антоненка доведуть, йому виплатять компенсацію за час перебування у СІЗО.

“Є компенсація за необґрунтоване обвинувачення і за весь час утримання в ізоляторі йому може бути виплачена компенсація за його зверненням. Чим довше утримання – тим більша компенсація”, – наголосив Малюська

Поділитися в соціальних мережах:

Залишити коментар: